jak wyleczyć trądzik?

Rozmaite tematy, które nie pasują do innych kategorii. Zapytaj o wszystko, na co do tej pory nie znalazłeś odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Godfryg_60
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2022, 16:49

jak wyleczyć trądzik?

Post autor: Godfryg_60 »

Stosujecie jakieś kosmetyki, które pomagają w walce z trądzikiem? Ja próbowałem, ale niezbyt to działa. Nie chcę się poddawać, ale podejrzewam, że nie obejdzie się bez specjalnego zabiegu jak leczenie trądziku Katowice pod okiem profesjonalistów. Zdecydowaliście się na to i moglibyście opowiedzieć co nieco o efektach? Mam nadzieję, że to wreszcie zadziała.
Ewelina85

Re: jak wyleczyć trądzik?

Post autor: Ewelina85 »

Mam 32 lata i nadal borykam się z trądzikiem. Co prawda pojawia się on co jakiś czas, ale i tak jest to problem bardzo dokuczliwy. Kiedyś używałam dostępnych kosmetyków w drogerii, ale niewiele pomagały i skończyło się wizytą u dermatologa. Ten z kolei dał mi receptę na maść i w sumie wystarczy, że kilka razy posmaruję zmiany trądzikowe i problem znika na kolejne tygodnie. Muszę się też pilnować w kwestii wyboru kosmetyków, bo niektóre potrafią nasilać dolegliwości. I cały proces leczenia zmian zaczyna się od nowa, nie wspominając o przebarwieniach, które powstają i utrzymują się dość długo. O ile mój problem daje się fajnie i całkiem skutecznie wyleczyć tą maścią, o tyle moja trzynastoletnia córka też ma ten sam problem i kompletnie nie wiem, jak do tego tematu podejść. Czytałam o różnych kosmetykach, np. takich https://elixirbynature.pl/pierwsze-kosm ... age/b_xctj ale to raczej produkty do normalnej skóry. Mało jest informacji odnośnie trądziku w tym wieku i jakie składniki mogą pomóc go zwalczyć. Z jednej strony chciałabym, żeby kosmetyki były skuteczne, a z drugiej też naturalne i proste. Nie chcę dwunastolatce serwować jakichś silnych produktów leczniczych. Ja jestem dorosła, ale u tak młodej osoby boję się, że mogę jej zaszkodzić. Być może jej trądzik jest związany z okresem dorastania i z czasem ustąpi, ale mimo wszystko wpływa to na jej samoocenę. Trudno wytłumaczyć, żeby poczekała, bo to minie. Może macie jakieś rady, jak chociaż częściowo zmniejszyć trądzik?
AnnaOl.

Re: jak wyleczyć trądzik?

Post autor: AnnaOl. »

Cześć wszystkim, chciałabym podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami związanych z walką z trądzikiem. Przez długi czas zmagałam się z tym problemem, ale w końcu udało mi się znaleźć sposoby, które pomogły mi zwalczyć tę uciążliwą dolegliwość. Trochę informacji znalazłam na tej stronie https://onlinedrogeria.pl/. Na początku chciałabym podkreślić, że skuteczne leczenie trądziku powinno być uzależnione od przyczyn, które go powodują. W moim przypadku okazało się, że kluczowym czynnikiem był stres, który powodował u mnie zmiany skórne. Dlatego też, oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków, postanowiłam wprowadzić zmiany w moim stylu życia. Po pierwsze, postawiłam na zdrową dietę, bogatą w owoce, warzywa i białka. Unikałam również słodyczy, fast foodów i innych niezdrowych przekąsek. Zaczęłam pić więcej wody, która pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Po drugie, zaczęłam ćwiczyć regularnie. Ruch pomaga w redukcji stresu, a także wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i kondycję fizyczną. Po trzecie, stosowałam domowe sposoby na trądzik, takie jak maseczki z glinki lub płatki owsiane, które pomagają w oczyszczaniu skóry i zmniejszeniu stanów zapalnych. Ważne jest jednak, aby wybierać takie sposoby, które są odpowiednie dla naszej skóry i nie powodują jej podrażnienia. Oczywiście, oprócz tych działań, warto stosować odpowiednie kosmetyki, które pomogą nam w walce z trądzikiem. Warto wybierać produkty, które nie zawierają substancji drażniących skórę i które zostały przebadane pod kątem skuteczności. Podsumowując, walka z trądzikiem wymaga cierpliwości i konsekwencji.
KlaraM96

Re: jak wyleczyć trądzik?

Post autor: KlaraM96 »

Od wielu lat walczę z trądzikiem, ale większą zmorą są dla mnie bardzo mocno widoczne zaskórniki. Chciałbym podzielić się z wami moim problemem dotyczącym zaskórników, który od lat towarzyszy mojej walce z trądzikiem. Choć wiele osób skupia się na tradycyjnych trądzikowych wypryskach, dla mnie to właśnie zaskórniki są większym utrapieniem. Trochę o zaskórnikach napisano tu https://mileco-kosmetyki.pl/zaskorniki- ... cie/b_pkjj, ale do rzeczy. Zaskórniki, zarówno te czarne, jak i białe, wydają się być trudne do usunięcia i często są bardzo widoczne na mojej skórze. Próbowałem różnych metod i kosmetyków, ale niestety nie znalazłem jeszcze idealnego rozwiązania. Regularne oczyszczanie skóry, używanie produktów zawierających kwas salicylowy czy kwas glikolowy, a także stosowanie peelingu - to tylko niektóre z metod, które próbowałem w celu zwalczania zaskórników. Niemniej jednak, nie osiągnąłem jeszcze satysfakcjonujących rezultatów. Czy jest tu ktoś, kto ma podobne doświadczenia lub może polecić jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się uporczywych zaskórników? Byłbym wdzięczny za każdą radę i sugestię. Pragnę również podkreślić, że jestem świadoma, że każda skóra jest inna i to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie musi zadziałać dla innej. Niemniej jednak, każda informacja i historia sukcesu mogą mi pomóc w poszukiwaniu własnego rozwiązania. Zaskórniki czasami mogą wpływać na naszą pewność siebie, dlatego ważne jest, aby nie czuć się samotnym w tej walce. Razem możemy wymieniać się wiedzą i wspierać się nawzajem w dążeniu do zdrowej i czystej skóry.
Kaja22

Re: jak wyleczyć trądzik?

Post autor: Kaja22 »

Odpowiedni dobór kosmetyków jest tutaj kluczowy. Myślę, że warto poszukać odpowiednich kosmetyków w ofercie Herbapol Polana. Dzięki temu, że są one w trzech seriach, dużo łatwiej wybrać te odpowiednie dla siebie. Co ważne - mają naturalne wyciągi w składzie i dzięki niskim ceną na pewno są na każdą kieszeń.
marynia

Re: jak wyleczyć trądzik?

Post autor: marynia »

Czasem bardzo trudno jest walczyć z trądzikiem zwłaszcza jeśli ma on podłoże hormonalne. Czytałam tu https://antykoncepcjanamiare.pl/dwuskla ... -a-tradzik że lekarze nieraz zalecają tabletki antykoncepcyjne w takim przypadku bo niektóre z nich mają bardzo pozytywny wpływ na takie problemy
ODPOWIEDZ