Psychiatra

Rozmaite tematy, które nie pasują do innych kategorii. Zapytaj o wszystko, na co do tej pory nie znalazłeś odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Salomea_88
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2021, 13:25

Psychiatra

Post autor: Salomea_88 »

Hej, chciałabym skorzystać z pomocy psychiatry. Możecie kogoś polecić? Znalazłam takiego: http://psychologursus.com.pl myślicie że można im zaufać? Bardzo mi zależy na kimś naprawdę sprawdzonym, profesjonalnym. Pomożecie?
Roman

Re: Psychiatra

Post autor: Roman »

A w czym problem? Bo jak potrzebujesz otrzymać receptę to pewnie dobrze wybrałeś, ale jak potrzebujesz spróbować rozwiązać swój problem poza leczeniem farmakologicznym, to odwiedź stronę https://www.elpisonline.pl/ i przekonaj się, że jest to możliwe. Elpis Online to strona, na której znajdziesz porady dotyczące radzenia sobie z różnymi problemami psychicznymi. Jest tam także możliwość udziału w kursie online o nazwie Elpis oraz możliwość konsultacji przez internet z psychoterapeutą. Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, niż tabletki.
Nat

Re: Psychiatra

Post autor: Nat »

Poza konsultacją psychiatryczną warto też rozważyć podjęcie psychoterapii" https://www.pokonajlek.pl/psychoterapia/ - tutaj wszystko na temat psychoterapii: jak wygląda, na czym polega, jakie są ceny, jak znaleźć dobrego psychologa itd.

Psychoterapia dociera do psychologicznych źródeł problemu, bada mechanizmy poznawcze i emocjonalne, która wpływają na nasze funkcjonowanie i w ten sposób można je zmienić i na trwale się wyleczyć. Oczywiście czasami niezbędne jest wsparcie farmakologiczne, kiedy nie sposób opanować emocji lub też człowiek jest w tak ciężkim stanie (np ciężka depresja), że zagraża to jego życiu.

Istnieje też wiele nieporozumień i zafałszowanych wyobrażeń dotyczących psychoterapii: że leży się na kozetce i opowiada o swoich fantazjach erotycznych lub dzieciństwie. To jest nieprawda, tak nie wygląda psychoterapia. Profesjonalna psychoterapia to spotkanie dwojga ludzi z których jeden jest ekspertem od siebie (Swoich emocji, uczuć i myśli) a drugi jest przewodnikiem - ekspertem od funkcjonowania człowieka. Ustalają wspólnie cele terapii, potwierdzają kontrakt terapeutyczny, szanują się i współpracują.

Uzyskanie takiej zewnętrznej fachowej perspektywy to jedna z najcenniejszych rzeczy jakie można otrzymać od drugiego człowieka.
Czasem przyrównuje się psychoterapię do rozmowy z przyjacielem, ale przyjaciel jest zaangażowany i nie ma dystansu, poza tym nie ma doświadczenia i wiedzy psychologa. Dlatego psychoterapeuta jest niezastąpiony a psychoterapia jedną z najlepszych inwestycji w siebie a nie żadnym wstydem czy stygmatyzacją.
polimind

Re: Psychiatra

Post autor: polimind »

Zdecydowanie najlepiej przed taką wizytą u specjalisty jest sprawdzić jego referencje, ale i też dowiedzieć się na czym polega specyfika nurtu w jakim prowadzi psychoterapię. Może się okazać, że jakiś nurt terapii nie do końca będzie odpowiadał z na przykład temperamentalnych uwarunkowań. Dobrze jest poczytać fachowe artykuły na takich portalach jak https://neuroza.pl czy https:/psychozy.pl
ODPOWIEDZ