skuteczne leczenie trądziku

Rozmaite tematy, które nie pasują do innych kategorii. Zapytaj o wszystko, na co do tej pory nie znalazłeś odpowiedzi.
Awatar użytkownika
anastazja_80
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2022, 13:54

skuteczne leczenie trądziku

Post autor: anastazja_80 »

Hej wszystkim! Jaki jest waszym zdaniem naprawdę skuteczny sposób na to, by pozbyć się uporczywego trądziku? Ja próbowałam niestety wielu rozwiązań i żadne nie dało takich efektów, jakich bym oczekiwała. Pomyślałam więc, że pora umówić się na leczenie trądziku Katowice. Myślicie, że laser dąłby w końcu radę? Chętnie poznam opinie i inne propozycje rozwiązań!

segregacja śmieci tarnów
Franeczka

Re: skuteczne leczenie trądziku

Post autor: Franeczka »

Borykam się z problemem trądziku, odkąd skończyłam 16 lat. Na początku mówiono mi, że to typowa dolegliwość w tym wieku i że z czasem minie. Mijały lata, a trądzik nadal się pojawiał, choć dotyczył mniejszej części twarzy. Obecnie mam 35 lat i nadal mam problem z trądzikiem. Początkowo sądziłam, że może być wywołany kosmetykami, ale okazało się, że problem leży gdzie indziej. Dopiero kiedy zainteresowałam się źródłami problemu cery trądzikowej, coś tam zaczęłam zmieniać i efekty rzeczywiście się pojawiały. W pierwszej kolejności zainteresowałam się samym sebum (czyli tym: https://kasiarowny.pl/nadmiar-sebum-jak ... zyc/b_iwcq). Dowiedziałam się, że dużą rolę w jego nadprodukcji powoduje niewłaściwa dieta. Tutaj muszę przyznać, że rzeczywiście popełniałam sporo błędów. Jakoś się zmotywowałam i powoli wprowadzała zmiany. I rzeczywiście, problem trochę się zmniejszył, choć nie zniknął. Na szczęście było wiele innych pozytywnych skutków zmiany diety, więc przy niej pozostanę.

Wracając do tematu skutecznego leczenia trądziku, to trzeba do sprawy podejść całościowo. Przyczyny tego problemu mogą być różne, dlatego nie warto od razu sięgać po silne leki itp. Dobry dermatolog powinien pomóc, mi otworzył oczy na wiele spraw, przez co podchodzę do tego tematu nieco bardziej na chłodno. Wiadomo, że chciałabym mieć idealną cerę, ale cóż. Są rzeczy, które mogę zmienić i to na nich się właśnie skupiam. Chyba na początek warto się pogodzić z tym, że walka z trądzikiem jest długa i trudna, i czasem z tym, że może on pozostać problemem na długie lata.
elissa

Re: skuteczne leczenie trądziku

Post autor: elissa »

Ja słyszałam że tabletki antykoncepcyjne nieraz lekarze rekomendują do hamowania powstawania trądziki jeśli ma on podłoże hormonalne. Możesz przeczytać o tym także w tej https://antykoncepcjanamiare.pl/dwuskla ... -a-tradzik bardzo ciekawej publikacji
Alka

Re: skuteczne leczenie trądziku

Post autor: Alka »

Sucha skóra twarzy to problem, z którym boryka się wiele osób, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Kluczem do jej pielęgnacji jest odpowiednie nawilżenie i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Dla tych, którzy chcieliby zgłębić temat i dowiedzieć się, jakie są główne przyczyny oraz jakie kroki podjąć w pielęgnacji, polecam odwiedzić stronę https://aruba.rzeszow.pl/sucha-skora-tw ... ielegnacji gdzie znajdują się dokładne informacje na ten temat.
Ksenia

Re: skuteczne leczenie trądziku

Post autor: Ksenia »

Wiem, że to nie na temat trądziku, ale muszę wam powiedzieć, że mi życie uratowała depilacja laserowa. Miałam straszne kłopoty dermatologiczne na nogach, a wiadomo, goląc się, tylko to pogarszałam. Nie lubiłam być nieogolona, więc czytałam dużo o laserze na Hamak Spa - https://hamakspa.pl/depilacja-laserowa/. Raz tylko miałam reakcję alergiczną, ale na kolejnej wizycie wszystko było okay. Teraz jak pilnuje wizyt przypominających co roku nie muszę się w ogole golić!
ODPOWIEDZ